Zakwaszenie organizmu

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które już z samego rana muszą wspierać się kawą żeby mieć choć trochę energii, to powinnieneś zdawać sobie sprawę z tego, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być zakwaszenie organizmu.

W takim przypadku picie zwykłej kawy tylko pogarsza twoją sytuację. Być może przez krótką chwilę poczujesz dodatkowy zastrzyk energii za sprawą działającem we krwii kofeiny, ale wkrótce zmęczenie i brak ochoty do działania dopadnie cię ze zdwojoną siłą. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić czy właśnie nie masz problemu z zakwaszonym organizmem. Jeśli tak jest, to koniecznie powinieneś zmienić swoją dietę.

Całkowicie powinieneś zrezygnować m.in. z napojów gazowanych, a przede wszystkim coli, która ma bardzo kwaśny odczyn - niemal taki sam jak sok z cytryny. Poza tym żeby zredukować kwaśny smak coli jest ona słodzona w ogormnych ilościach. Pewnie nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że w każdej szklance tego napoju jest ok. sześć łyżeczek cukru. (Ta liczba może być nawet większa - warto wygrzebać sobie artykuł na ten temat, który był publikowany na łamach portalu menshealth.pl).

Jak już wspomnieliśmy organizm zakwasza również kawa. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie zrezygnować z tego napoju, to koniecznie wybierz ekologiczną wersję - kawę AleEko Cafe, która nie zakwasza organizmu.