Rozpoczynanie dnia

Kiedy rano dzwoni budzik, budzący nas do pracy, uczelni, szkoły zwykle go dobrze słyszymy. Jest to zazwyczaj denerwujący moment przejścia z fantastycznej krainy snów do realiów rzeczywistości. Dopiero co przebudzeni „półmyśląc” denerwujemy się, bo nie jesteśmy wystarczająco wypoczęci. Niesamowicie nużąca potrzeba snu zmusza nas do stwierdzenia „ jeszcze 5 min”. Jest to powszechnie znany zwyczaj i nawet w aplikacjach telefonów jest możliwość ustawienia sobie drzemki. Po upłynięciu od jednej do kilku drzemek budzimy się z zażenowaniem myśląc- „ muszę wstać”. Gdy leży się na łóżku w taki sposób rozmyślając zwykle ma się zerowe chęci do życia a, a tym bardziej do wstania. Dlaczego rano tak bardzo nie chce nam się wstać? Otóż jest to zależne od naszej diety i motywacji. Pomijając kwestie psychiczne warunkujące poziom naszego zmotywowania, ogromna rolę będzie tu odgrywać odpowiednie odżywianie. To co jemy przez cały dzień bardzo wpływa na nasze samopoczucie i chęci do życia. Dlatego powinno się szczególnie zwracać na to uwagę. Jak rozpocząć dzień, aby go nie żałować?
Najlepiej zacząć wpływać na siebie już od samego momentu przebudzenia. Zawsze kiedy budzimy się rano to po myśli uświadamiającej nas że już nie śpimy następuje taka myśl, która podpowiada aby zasnąć jeszcze choć na chwileczkę. Jest to wygodne dla mózgu i dla organizmu i dlatego ulegamy pokusie, często wstając o późnej godzinie. Wstawanie o późnym czasie wprawia w zdenerwowany nastrój, szczególnie wtedy, gdy skutkiem jest jakieś spóźnienie do pracy, uczelni, szkoły itd. Uogólniając – późne pobudki są niekorzystne dla naszego życia. Co można w takim razie zrobić, by wstać wcześnie i z entuzjazmem ruszyć w dzień? A no można zastosować kilka trików oszukujących mózg. Można to zrobić w prosty sposób. Po pierwsze, kiedy rano jest się zdenerwowanym, bo trzeba szybko wstać- najlepiej od razu zerwać się z łóżka i szybko je pościelić. Nie jest to wygodne, ale jeżeli będziemy robić w ten sposób przez 2 tygodnie to organizm do tego zwyczaju przywyknie. Kiedy się budzimy i zostajemy w łóżku to jest prawie pewne że „wsiąkniemy” na dłużej. Natomiast jeśli od razu wstaniemy to będzie „bolało” przez najbliższe kilka-kilkanaście minut. Potem nie będziemy już o tym myśleć. Natychmiastowe pościelenie łóżka to dodatkowa motywacja by do niego od razu nie wracać- wiele ludzi nie przepada za zwyczajem ścielenia łóżek a nawet zostawia je niepościelone na cały dzień. Dlatego jeżeli pościelimy nasze sypialne miejsce od razu, to nie będzie nam się chciało z powrotem iść spać a potem ponownie pościelić.Ludzki mózg da się oszukiwać. To działa tak, że jeśli się mocno uśmiechamy, to mózg wysyła do ciała sygnał - szczęście, radość, maksymalna energia. Jeżeli się smucimy, siedzimy zgarbieni, stresując się i myśląc jaki ten dzień będzie kiepski to sygnał jest odwrotny - zero energii. Dlatego zamiast przeciągać się leniwie po przebudzeniu, lepiej od razu wstać i uśmiechnąć się od ucha do ucha. To działa na wielu ludzi.

Żeby się porządnie wyspać musisz mieć porządny komplet pościeli. Wszystko czego potrzebujesz do swej sypialni, aby stała się ona bardziej przytulna znajdziesz w sklepie internetowym mowiszimasz.com.pl. Przekonaj się sam już dziś.